Zaha Hadid Design, Alessi için hazırladığı hediyelik eşya ve dekoratif aksesuarlardan oluşan yeni koleksiyonunu Maison&Objet’de tanıttı.Zaha Hadid’den Heykelsi Ev Eşyaları Koleksiyonu

Geçtiğimiz yıl bir kalp krizi sonucu beklenmedik bir biçimde yaşamını yitiren Zaha Hadid, ölümünün hemen öncesinde, 2016’da piyasaya sürülmesi planlanan ve kendi mimari repertuarından ilham alan bir ‘Ev Eşyaları Koleksiyonu’ yaratmıştı. Yeni eklenen parçalarla birlikte koleksiyon, Paris’te düzenlenen Maison&Objet Fuarı’nda görücüye çıktı.

Zaha Hadid’den Heykelsi Ev Eşyaları Koleksiyonu

Zaha Hadid Design markası altında Alessi için tasarlanan son ürün “Forma” rende; siyah heykelsi bir taban ve üzerine yerleştirilmiş paslanmaz çelikten rende gibi iki farklı elemandan oluşuyor. “Forma” avuç içine kolaylıkla yerleştirilebilmesi için ergonomik bir forma sahip olacak şekilde tasarlanmış. Elle kavranması son derece kolay olan ürünün metal yüzeyindeki delikler de özel bir görünüme sahip.

Zaha Hadid’den Heykelsi Ev Eşyaları KoleksiyonuZaha Hadid Design, Forma, 2017

Paslanmaz çelikten “Duo” tuzluk&karabiberlik ise Hadid’in mimarisindeki entegrasyonu ve tutarlılığı yansıtan burgulu formuyla koleksiyonun en çarpıcı parçaların biri.

Zaha Hadid’den Heykelsi Ev Eşyaları KoleksiyonuZaha Hadid Design, Duo, 2017

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER