Başlangıç-Hilal Sakarya

0
307

Merhabalar.
Ben Hilal.Tasarım Kodu bünyesinde bulunan mimar adaylarından sadece biriyim…
Ama sitemizin blog kısmı boyunca ben Tasarım Kodunun ara yüzü, sesi, kulağıyım.
Öncelikle şahsımı tanıtmak isterim. Tasarım koduyla tabiri yerindeyse eksi kodundan tanışan mimar adaylarından biriyim. Sizlere Tasarım Kodu ve serüveninden bahsetmek istiyorum.
Tasarım Kodu Nedir, kimlerdir, Nasıl Başladı?
Tasarım Kodu bir öğrenci oluşumudur. iki yıl önce başlayan bir yolculuk bizim için. Ali Abi’nin(Ali Gözükara) fikri ve öncülüğünde başlamış yedi mimarlık öğrencisi(Hilal Sakarya, Asena Hatice Yıldırım, Fatih Can Çakır, Feyzanur Başaran ,Nursena Demet, Zafer Tarık Taner) ilk amacımız kendimizi geliştirmek iyi ve kaliteli bir mimar olmaktı.İlk olarak araştırmalar yaptık, bunları sunum haline dönüştürdük ve birbirimize sunduk. Sonraları yarışmalar için hazırlıklar yaptık, birbirimize program konusunda gelişmek için destek olduk… Ki bu girişimlerimizin hepsinin göz ardı edilemez faydalarını gördük.
Biz “bir”ken değil, birlikteyken büyük olduğumuzu anladık.
O zaman neden daha da büyük olmayalım daha çok kişiyle birlikte olmayalım dedik ve ve isimsizliğimizin ismini koyma kararı alarak iki yılın ardından ve uzun uğraşlar sonucu Tasarım Kodu adıyla daha çok mimar adaylarına ve mimarlara ulaşarak bu yolda bir adım atmak istedik.
Ve şimdi sizlerleyiz…
Tasarım Kodu sizlerle buluşmak istiyor, birleşmek bütün olmak istiyor sadece kendi parçalarıyla değil sizden gelen projeler, öneriler, sorular ya da sorunlar dahilinde sizin de tasarım Kodunun bir parçası olmanızı istiyor…

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER