Genç mimarların gözünden üç kelime ile tasarım kodu…

Genç fikirler parlıyor

Düşün tasarla yarat

Gelişim ilgi çaba

Girişimci genç mimarlar

Atılmak çalışmak üretmek

Ekip üretmek yenilik

Workshop workshop workshop

Mimar gelişiminde faydalı

Keyifli yararlı etkinlikler

Verimli eğlenceli geliş

Deneyim birliktelik paylaşımcılık

Eğlenceli hoş sempatik

yoğun geliştirici eğlenceli

 

  ARTI KODUNDAN    Meraklısına…

Artı Kodu,Tasarım Kodu oluşumunun 2. Döneminde etkinliklerini gönüllü mimar ve gönüllü öğrencilerle  gerçekleştirdiği bir gruptur. Gerçekleştirdiği etkinliklerle bünyesindeki katılımcılara öğretici ve bir o kadar da eğlenceli  vakit geçirmelerine olanak sunmuştur.

Bu etkinlikler; mimarlarla söyleşi, eskiz çalışmaları ve workshoplardır. Mimarlarla söyleşi konseptinde deneyimli mimarların öğrenim ve iş hayatında edinmiş oldukları tecrübelerini, kendi projelerin tasarım , oluşum ve uygulama süreçlerini mimar adaylarıyla paylaşarak fikir alışverişinde bulunması,  katılımcıların ufkunun açılmasına katkıda bulunur Mimarlarla söyleşinin yanı sıra teknik geziler düzenleyerek öğrencilerin öğrenilen bilgilerin uygyulanış biçimini görmeleri katılımcı öğrenciler için ayrıcalıklı bir deneyim sağlar. Aynı zamanda bu sırada eskiz çalışmalarına olanak sağlayarak çizim yeteneklerini kullanma fırsarı verir ve hatta birliktelik çerçevesinde öğrencilere birbirleriyle yardımlaşma, birbirlerine katkı sağlama olanağı sunar.

Etkinlikleri düzenlerken çeşitli sınıflara mensup katılımcıların aynı zamanda kendi projeleri  hakkında fikir alışverişinde bulunmalarına, çeşitli bakış açıları kazanmalarına ön ayak olur.

Sonuç olarak bir mimar için yararlı olabilecek farklı görüşleri harmanlayarak kendine en uygun bakış açısını yakalayabilmesi ve tarzını bulmasına ön ayak olurken aynı zamanda öğrencilerin birbirleriyle ilişki kurup , fikirlere saygı duyarak ortak hareket edebilme yetisi kazandırır.Aynı zamanda öğrenim sürecinde mimarlarla tanışıp iş hayatına adapte olmasını sağlar.

Seda Demircioğlu – Ali Uçkaç

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER