“Adana – Seyhan Sucuzade Mahallesi Kentsel Dönüşüm Alanında Kent Meydanı ve Çevresi Kentsel Tasarım ve Mimari Proje Yarışması Sonuçları”

Adana Seyhan İlçe Belediyesi Sucuzade Mahallesi Kentsel Dönüşüm Alanında oluşturulacak “Kent Meydanı ve Çevre Yapılarının Kentsel Tasarım ve Mimari Projesini elde etmek” üzere güzel sanatları teşvik etmek, kültür, sanat, bilim ve çevre değerlerini rekabet yolu ile geliştirmek, çok sayıda seçenek arasından mimarlık, mühendislik, sanat anlayışı, işletme ve ilk tesis maliyetleri yönünden ekonomik, işlevsel ve yenilikçi çözümleri seçmektir.

Juri Değerlendirme Çalışması Sonuçları

1.Ödül: 7 Nolu Proje Rumuz:65382
Ekip Temcilcisi;
Hatice Büşra Al Özdilek (Y. Mimar, Yıldız Teknik Üniv- İstanbul Bilgi Üniv)

Yardımcıları;
Turan ALTINTAŞ (Mimar, İTÜ)
Bihter ÖZTÜRK (Mimar, Bilgi Üniversitesi)
Ozan ÇELİK (Mimar, Bilgi Üniversitesi)
Burcu SARAL (Mimar, Kocaeli Üniversitesi)
Merve SİPER (Öğrenci, Yıldız Teknik Üniversitesi)
Sargun AYKAÇ (Mimar, Bilgi Üniversitesi)

Danışmanlar;
Adem ALTINTAŞ (Şehir Plancısı, İTÜ)
Nursen GÜMÜŞSOY (Peyzaj Mimari, İTÜ)
Noyan ŞENEL (İnşaat Mühendisi, İTÜ)
Erdem GÜLAÇ (Makine Mühendisi, Akdeniz Üniversitesi)
Hasan ÇELİK (Elektrik Mühendisi, Sakarya Üniversitesi)

2.Ödül: 8 Nolu Proje Rumuz:17459
Ekip Üyeleri;
Nurhak İnan KARAÇAY (Ekip Temsilcisi) (Peyzaj Mimarı, Ege Üniversitesi)
İlker ERTUĞRUL (Y. Mimar, MSGSÜ)

Yardımcılar;
Fahmi ARDİ (Peyzaj Mimarı, Institut Pertanian Bogor)
Bengi ALTUNAY (Mimar, İTÜ)

Danışmanlar;
Zafer BAŞTUĞ (İnş. Müh, Selçuk Üniversitesi)
Sercan ÜNAL (Makine Müh, Yıldız Teknik Üniversitesi)
Nevin UYSAL (Elektrik Müh, Yıldız Teknik Üniversitesi)
S. Deniz AKMAN ( Peyzaj Y. Mimarı, ODTÜ)

3.Ödül: 10 Nolu Proje Rumuz:72159
Ekip Üyeleri;
Ali Furkan YÖNDER (Ekip Temsilcisi) (Mimar, Çukurova Üniversitesi)
Gözde PARACI (Mimar, Çukurova Üniversitesi)

Danışmanlar;
Bedel EMRE (Şehir Plancısı, İTÜ)
Elif ERKMEN (Peyzaj Mimarı, Yeditepe Üniversitesi)
Uğur ÖZDEMİR (İnş. Müh, Pamukkale Üniversitesi)
Selçuk ANAR (Elek. Müh, Yıldız Teknik Üniversitesi)
Zekeriye ÇAKAR (Mak. Müh, Selçuk Üniversitesi)

1. MANSİYON: 11 Nolu Proje Rumuz:59736
Ekip Üyeleri;
Ümit Tarık YAŞAR (Ekip Temsilcisi) (Peyzaj Mimarı, Bilkent Üniversitesi)
Esma Selen AKSOY (Mimar, İTÜ)
Gülce KANTÜRER (Peyzaj Mimarı, İTÜ)
TUĞYAN KEPKEP (Peyzaj Mimarı, İTÜ)
Deniz Erdem OKUMUŞ ( Şehir Plancısı, İTÜ)
Tunay KANTÜRER (Mimar, MSGSÜ)
Nalan ALTINIŞIK (Peyzaj Mimarı, Ankara Üniversitesi)

Yardımcılar;
Lizge OTURAN ( Peyzaj Mimarı, İTÜ)

Danışmalar;
Erkan ŞAHİN ( İnş. Müh, İTÜ)
Salih COŞKUN ( Elekt. Müh, İTÜ)
Tunç GÜNEY (Makine Müh, Yıldız Teknik Üniversitesi)

2.MANSİYON: 4 Nolu Proje Rumuz:12759

Ekip Üyeleri;
Rıdvan FİL (Ekip Temsilcisi, Mimar, Mersin Üniversitesi)
Selami KÖSEHAN (Mimar, Çukurova Üniversitesi)
Derya ERDAŞ (Mimar, Mersin Üniversitesi)
Yrd. Doç. Dr. Fikret ZORLU (Şehir Plancısı, ODTÜ)
Yrd. Doç. Dr. Onur BOYACIGİL GÜNGÖR (Peyzaj Mimarı, Çukurova Üniversitesi)

Yardımcılar;
Bora ÖZDOĞAN (Mimar, Mersin Üniversitesi)
Ahmet Zeynel CİVELEK (Öğrenci, Mersin Üniversitesi)
Yunus TEKLER (Öğrenci, Mersin Üniversitesi)
Gamze KAYA (Öğrenci, Mersin Üniversitesi)
Rumeysa Nur SARIHANLI (Öğrenci, Mustafa Kemal Üniversitesi)
İnanç ÖZER (Öğrenci, Toros Üniversitesi)
Onur DAĞ ( Öğrenci, Mersin Üniversitesi)

Danışmanlar;
Mehmet ÇAKMAK (Mak. Müh, Mersin Üniversitesi)
Ulaş CEMGİL (İnş. Müh, Çukurova Üniversitesi)
Yeliz DOĞAN (Ele. Elo. Müh, Dumlupınar Üniversitesi)

3.MANSİYON: 6 Nolu Proje Rumuz: 72954
Ekip Üyeleri;
Harun EKERBİÇER (Ekip Temsilcisi, Mimar, MSGSÜ)
Hüseyin ÖĞE (İnş. Müh, İstanbul Üniversitesi)
Burhan ÇALIŞKAN (Mak. Müh, Akdeniz Üniversitesi)
Mehmet KARADURAK (Elek. Müh, İTÜ)

Yardımcılar;
Sabiha GOLOĞLU (Mimar,ODTÜ)

Danışmanlar;
Tolga Han ÖZBİLEN (Peyzaj Mimarı, Bilkent Üniversitesi)

4.MANSİYON: 3 Nolu Proje Rumuz: 14230
Ekip Üyeleri;
Ahmet Oktan NALBANTOĞLU (Peyzaj Y. Mimarı, Ankara Üniversitesi)
Filiz CİNCİ (Mimar, ODTÜ)
Alper TÜFEKÇİOĞLU (Peyzaj Mimarı, Karadeniz Teknik Üniversitesi)
Esra SERT (Mimar, Yıldız Teknik Üniversitesi)
Elif Ceren ENGİN (Peyzaj Mimarı, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi)
Şahika BUZ (Peyzaj Mimarı, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi)
Süleyman Can CİNKILIÇ (Peyzaj Mimarı, Bartın Üniversitesi)
Orçin YILMAZ (Mimar, Gazi Üniversitesi)
Gülşah AYKAÇ (Mimar, İTÜ)
Cemil Hamdi OKUMUŞ (Peyzaj Mimarı, Karadeniz Teknik Üniversitesi)
Yunus EROL (Peyzaj Mimarı, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi)

5.MANSİYON: 12 Nolu Proje Rumuz: 38617
Ekip Üyeleri;
Sabri PAŞAYİĞİT (Mimar, MSGSÜ)
Ozan ŞAHİN (Mimar, Yıldız Teknik Üniversitesi)
Uğur YILMAZ (Mimar, Yıldız Teknik Üniversitesi)

6.MANSİYON: 2 Nolu Proje Rumuz: 19283
Ekip Üyeleri;
Mehmet KESKİN (Ekip Temsilcisi) (Y. Mimar-Şehir Plancısı, Kansas State University)

Ekip Yardımcılar;
Tuğçe ÖRNEK (Mimar, Mersin Üniversitesi)
Besimi OKUR (Öğrenci, Çukurova Üniversitesi)

Yardımcılar;
Ahmet KARATAŞLI (Tekniker)
Belgin ŞİMŞEK (Tekniker)

7.MANSİYON: 5 Nolu Proje Rumuz:47521
Ekip Üyeleri;
Şule CANBAZLI (Mimar, Çukurova Üniversitesi)
Can Hazal AÇIKGÖZ (Mimar, Çukurova Üniversitesi)
Hasan AKYÜZ (Mimar, Çukurova Üniversitesi)
Uğur ALTUN (Mak. Müh, Kırıkkale Üniversitesi)
Sıdık ÖZEN (Şehir ve Bölge Plancısı, Bozok Üniversitesi)
Bayram Başar ZELCEK (İnş. Müh, Fırat Üniversitesi)
Anıl AR (Ele. Elo Müh, İnönü Üniversitesi)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER